Alfabet 3D

Poznajcie Alejandro López Becerra, hiszpańskiego grafika z Madrytu i jego Alfabet 3D.

Przeglądając jego portfolio, zauważycie jego szczególne zainteresowanie czcionkami. Zapytałam go o to, a także jego inspiracje.

Oto,co powiedział: Studiowałem grafikę i zawsze byłem zainteresowany typografią. Myślę, że typografia jest jedną z najważniejszych części projektu, można zrobić wspaniałe tło, ale jeśli nie wybierzesz czytelnej i pięknej czcionki, zestaw nie będzie działał. Nie jestem projektantem czcionek, tylko lubię bawić się grafiką 3D i typografią. Podziwiam projektantów czcionek, ponieważ jest to naprawdę trudne rzemiosło.

Jego obecna praca: Obecnie pracuję jako twórca grafiki animowanej przy produkcjach telewizyjnych i robię tam na prawdę różne rzeczy, ale rzadko robię prace typograficzne. Dlatego opracowuję grafiki 3D z czcionkami dla innych klientów, we współpracy z innymi projektantami lub dla siebie w wolnym czasie.

Jego inspiracje: Moje inspiracje to mieszanka artystów z przeszłości oraz projektantów, którzy tworzą niesamowite rzeczy w dzisiejszych czasach. Escher, Ziele Lubalin, Takenobu Igarashi lub Oteiza są jednymi z moich ulubionych artystów z lat studenckich. Vasava, Hey Studio, Serialcut, Zim&Zou, Vallé Duhamel, Plenty, Robert Bartholot, I love dust, Six&Five… Mógłbym wymieniać godzinami nazwy pracowni i  projektantów, którzy aktualnie tworzących niesamowite rzeczy.

Odwiedź stronę internetową muokkaa.com  sprawdzić resztę alfabetu 3D lub/i podążaj za Alejandro w mediach społecznościowych:

Behance / Instagram / Twitter / Domestika

AB Alejandro-López-Becerro-CD Alejandro-López-Becerro-EF Alejandro-López-Becerro-GH Alejandro-López-Becerro-IJ Alejandro-López-Becerro-KL Alejandro-López-Becerro-MN Alejandro-López-Becerro-OP Alejandro-López-Becerro-QR Alejandro-López-Becerro-ST Alejandro-López-Becerro-UV

This entry was posted in Design and tagged .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *